Символіка
опубліковано 02 вересня 2021 року о 15:05

ПРАПОР СИНЕЛЬНИКІВСЬКОГО РАЙОНУ

Затверджений 22 липня 2003 р. рiшенням №97-9/XXIV сесії районної ради.


Прапор Синельниківського району являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, розділене хвилеподібно по діагоналі з нижнього кута від древка на два рівновеликі трикутні поля. У вехньому жовтому полі - червона (малинова) восьмипроменева зірка, у нижньому синьому - жовта козацька чайка (човен з веслами).

Жовтий колір на прапорі уособлює сільське господарство і багатство земель району. Нижня синя частина прапора символізує р.Дніпро, що омиває хлібні поля і втілює в собі, велич та чесність. Зображення козацької чайки відтворює графічний елемент герба Синельниківського району.

Малинова зірка на прапорі слугує символом вічності, високих устремлінь та ідеалів, є емблемою дороговказу, щастя, а також пов'язує прапор району з символікою Дніпропетровської області.

Автор - А.Б.Гречило.


ГЕРБ СИНЕЛЬНИКІВСЬГОГО РАЙОНУ

 Затверджений 22 липня 2003 р. рiшенням №97-9/XXIV сесії районної ради.

Герб Синельниківського району являє собою щит, заокруглений знизу та поділений горизонтальною хвилеподібною лінією на два поля у співвідношенні 2/3 і 1/3.  У верхньому білому полі стоїть козак зі списом і шаблею, у нижньому блакитному полі зображено човен з веслами - козацьку чайку. Щит увінчує стилізована золота територіальна корона, зубці якої мають форму листків дерев. Під щитом розташована блакитна стрічка з золотим написом "Синельниківський район".

Символи, використані в гербі, поєднують історичні традиції славного минулого з сучасністю, відображають природні особливості краю, вказують на його адміністративний статус, а також пов'язані з символікою Дніпропетровської області. 

Козак зі списом і шаблею - це запорожець. Цим символом відтворено історичний розвиток населених пунктів району, які утворилися з зимівок запорізьких козаків.

Нижнє блакитне поле герба символізує головну водну артерію району - р.Дніпро, на тлі якого зображено човен з веслами - козацьку чайку, чим уособлюється природне багатство краю та його славне козацьке минуле.

Стилізована територіальна корона вказує на приналежність герба саме району і є елементом єдиної геральдичної системи України. Зубці корони вирішені у формі листків дерев, що характерні для рослинності району: дуб, ясень.


Автори - О.Шандрук, А.Б.Гречило.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux